Usługi: Wizyty domowe

Domowe wizyty weterynaryjne

Do Przychodni Weterynaryjnej MedicVet zapraszamy wszystkich pacjentów z okolic Lubonia, Puszczykowa, Mosiny, Wir, Łęczycy ale także samego Poznania. Jesteśmy przygotowani do świadczenia standardowych i niestandardowych usług weterynaryjnych, gdy sytuacja tego wymaga świadczymy również opiekę nad zwierzętami także w miejscu ich zamieszkania.


Zakres naszych usług stacjonarnych i wyjazdowych obejmuje:


Puszczykowo, Komorniki, Luboń, Wiry, Mosina, Szreniawa, Rogalin i okolice.

Oferujemy szeroki wachlarz usług od profilaktyki ,przez leczenie ,na zabiegach chirurgicznych kończąc. Wierzymy, że każdy zwierzak domowy zasługuje na najwyższą jakość opieki zdrowotnej, niezależnie od tego czy nasza pomoc weterynaryjna dostarczona jest w miejscu zamieszkania, czy też na terenie Przychodni Weterynaryjnej w Puszczykowie. Nasza kompleksowa opieka jest dostosowana do każdego pacjenta, a nasze doświadczenie i umiejętności pozwalają na zaopiekowanie się każdym zwierzakiem, w każdym wieku.


Istnieje wiele uzasadnionych powodów, dla których odpowiedzialni opiekunowie zwierząt, nie mogą przywiezć swoich zwierzaków na leczenie do lecznicy weterynaryjnej w celu uzyskania pomocy. Może to wynikać z braku odpowiedniego transportu lub Twój towarzysz jest zbyt chory, aby był bezpiecznie przetransportowany do kliniki weterynaryjnej.

Być może Twój zwierzak, nie przepada za wizytami w przychodni weterynaryjnej, co czyni wyjazdy do przychodni stresującymi również dla właściciela. Być może posiadasz tak wiele zwierząt domowych, że ustalenie dogodnego terminu dla wizyty wszystkich zwierzaków graniczy po prostu z cudem. Niezależnie od powodu, Twój zwierzak może otrzymać domową pomoc weterynaryjną z naszej przychodni MedicVet i cieszyć się długim i szczęśliwym życiem , bez stresu związanego z wyjazdami do lekarza weterynarii. Jeśli zachodzi taka potrzeba celem umówienia się na wizytę domową prosimy zawsze o wcześniejszy kontakt telefoniczny abyśmy mogli dopasować termin tak aby nie kolidował z pacjentami przyjmowanymi na miejscu w lecznicyCzego się spodziewać podczas domowej wizyty?


Po pierwsze wywiad czyli pytania o Twojego zwierzaka, takie jak jego dieta, codzienne zwyczaje, zachowania lub jakiekolwiek nietypowe objawy. Będziemy zbierali także podstawowe informacje medyczne, takie jak historia zdrowia, szczepienia, leki i istnienie jakichkolwiek chorób lub urazów oraz o bieżące objawy chorobowe.

Kiedy już zostanie opracowany szczegółowy profil Twojego pupila, zaczniemy właściwe badanie samego zwierzęcia. Podczas badania skupimy całą swoją uwagę na pacjencie. Mamy swiadomość, iż nie wszystkie zabiegi i działania uda się zrealizować w warunkach domowych dlatego wyjaśnimy cały proces badawczy a także określimy planowany kierunek działania na kolejne dni leczenia. Może to obejmować szczepienia, badania diagnostyczne, a takżę niezbędne zabiegi medyczne.


Nagłe wypadki


Żaden właściciel nie chce kiedykolwiek myśleć o tym, że ich ukochane zwierzę doświadczy potrzeby doraźnej pomocy medycznej, ale wypadki i nagłe choroby dotykają również zwierzęta. To ważne, aby wiedzieć z wyprzedzeniem, do kogo się zwrócić po należytą pilną pomoc weterynaryjną. W razie wypadku , zaleca się, aby skontaktować się z nami natychmiast. To pozwoli nam na przeprowadzenie wstępnej oceny stanu zdrowia zwierzaka i dostarczyć instrukcje na temat tego, co można zrobić, aby efektywnie zarządzać całą sytuacją kryzysową.

W niektórych przypadkach możemy od razu stwierdzić, że stan Twojego zwierzaka wymaga opieki w naszej przychodni weterynaryjnej. W tych przypadkach lub w przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć natychmiastowej opieki, zalecamy zgłoszenie się do naszej przychodni bezpośrednio w Puszczykowie.