Usługi: Chirurgia weterynaryjna

Chirurgia weterynaryjna

Przygotowanie pacjenta do zabiegu operacyjnego


W przygotowaniu pacjenta do operacji duże znaczenie ma zebranie wywiadu, badanie kliniczne, jeżeli są ku temu wskazania, czasami konieczne jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych. Pełny wywiad zebrany przez lekarzy weterynarii Przychodni MedicVet, od właściciela zwierzęcia pozwala ocenić, co jest podłożem zmian. Pytamy m.in. o:

  • przebyte choroby,
  • czy było prowadzone leczenie u pacjenta,
  • czy są to pierwsze problemy, czy się nasilają,
  • zy od razu mieliśmy do czynienia ze stanem nagłym,
  • jakie leki zwierzę dostawało i przez jaki czas.


Wszelkie anomalie zauważone przez właściciela powinny być zapisane. Badanie pacjenta przed operacją daje nam pogląd jaka jest jego kondycja i daje szanse na uniknięcia lub zminimalizowania stanów nagłych w czasie zabiegu i po nim. W szczególności chodzi o ocenę układu sercowo naczyniowego zwierzaka. Jeżeli stan kliniczny pacjenta przed operacją jest zły, można spodziewać się problemów ze zwierzęciem podczas operacji.

cena stanu klinicznego w naszej Przychodni Weterynaryjnej może narzucać wykonanie badań laboratoryjnych, badania morfologii krwi, biochemii, aby skontrolować pracę narządów wewnętrznych, takich jak wątroba i nerki, co ma znaczenie podczas znieczulenia oraz badanie ogólne moczu.

Wykonanie tych badań daje nam, jako lekarzom specjalistom, pogląd jak będzie wyglądało postępowanie przedoperacyjne, zabieg chirurgiczny i jakie jest rokowanie po operacji. W naszej przychodni w Puszczykowie dokładamy wszelkich starań, aby każda wizyta zarówno dla pacjenta, jak i jego właściciela była możliwie przyjemna.